جمعه 14 شهریور 1399

فرم ثبت نام سهام عدالت ۹۹

• نوشته شده توسط: فیس بوک

از سال 1384 با طرح مصوب دولت وقت ، اعطایسهام عدالت به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر  جامعه آغاز شد . هدف از تصویب و اجرای این طرح ، در درجه اول خصوص سازی ، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی و همچنین کمک به اقشار کم بضائت در جامعه بود .

ثبت شماره شبا مشمولان سهام عدالت در سامانهسهام عدالت ، تا سال 13977 ادامه پیدا کرد اما  متاسفانه در تمام این سال ها هیچ راهکاری برای واگذاری این سهام به اقشار موجد صلاحیتی که از دریافت سهام عدالت جا مانده اند ، ارائه نشد .

با فراهم شدن امکان آزادسازی این سهام ها ، بسیاری از کودکان و بزرگسالانی که براساس ضوابط ، واجد دریافت سهام عدالت بوده اند اما  از دریافت آن جا مانده اند ، به دنبال راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت 99 هستند . حال سوال اینجاست که دولت چه راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اندیشیده است ؟ در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص ثبت نام سهام عدالت  ۹۹ می پردازیم .آیا ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

باید گفت با وجود آنکه اکنون بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان واجد سهام عدالت هستند اما  بسیاری از اقشار کم درآمد ، کارگران روز مزد ، کودکان و یا مشاغل آزاد در این دسته جای نگرفته اند . به طور کلی می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر از دریافت سهام عدالت 99 جا  مانده اند .

در واقع ثبت نام سهام عدالت در زمان دولت  های گذشته ، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت ، ثبت نام سهام های عدالت از مستخدمین دستگاه های دولتی آغاز  شد .

بنابراین اقشار کم درآمد و بی بضائت در جامعه از دریافت این سهام جامانده اند . برای جبران کوتاهی مجلس و دولت در این خصوص ، طرحی در دست رسیدگی است به نام طرح ساماندهی سهام عدالت  ۹۹ که به تازگی در  مجلس یازدهم مطرح شده است .زمان ثبت نام سهام عدالت 99

همانطور که گفته شد ، طرحی در مجلس با عنوان طرح ساماندهی سهام عدالت در دست رسیدگی است . البته هنوز هیچگونه بررسی در خصوص این طرح صورت نگرفته و نه به کمیسیون های تخصصی واصل شده نه اقدام موثر دیگری در این زمینه انجام گرفته است .

با توجه به این مطالب هنوز هیچ امکانی برایثبت نام سهام عدالت جاماندگان 99 فراهم نیست و فقط دارندگان قبلی امکان  برایشان میسر است . . در خصوص اینکه چه زمانی تعیین تکلیف نهایی در این خصوص انجام خواهد گرفت نیز اطلاعاتی در دست نیست . بنابراین پیش بینی در خصوص زمان ثبت نام فرم سهام عدالت  ۹۹ برای جا ماندگان این سهام نمی توان ارائه کرد . علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از زمان ثبت نام سهام عدالت عضو کانال تلگرام حقوق تجاری  دینا شوند .

 

+++به محض اعلام زمان ثبت نام سهام عدالت 99 مقاله بروزرسانی می شودس+++

جهت ورود به سامانه کلیک کنید نظرات() 


برچسب ها: ثبن نام سهام عدالت ، سهام عدالت ، ثبت نام جاماندگان سهام عدالت ، فروش سهام عدالت ،
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic